Používání chlorelly je v poslední době velmi oblíbeným způsobem detoxikaci (pročištění) organismu. Někteří pacienti však mají zkreslené představy o účincích chlorely – připisují jí i účinky, které chlorella ve skutečnosti nemá. Tento článek shrnuje stručně účinky chlorely a správný způsob jejího užívání.
Chlorella je sladkovodní řasa, která se v přírodě vyskytuje v mnoha druhových formách (v přípravcích se nejčastěji vyskytují druhy Chlorella pyrenoidosa a Chlorella vulgaris). Důležitou charakteristikou chlorelly je její celulózová buněčná stěna. Náš organismus postrádá trávicí enzym, kterým bychom dokázali tuto celulózovou stěnu narušit a využít účinné látky chlorely. Proto volně usušená řasa nevykazuje deklarovaný účinek. Řešením je technologický postup, při kterém se řasa rozemele (proces dezintegrace) – tento termín se pak uvádí na obalech přípravků.
Účinky pravidelného užívání chlorelly se projevují přibližně po třech měsících užívání. Chlorella je v přípravcích často kombinována se spirulinou a zeleným ječmenem, což její pozitivní čistící účinky na organismus násobí.
Užívání chlorelly není vhodné pro každého. Vyhýbat by se jí měli pacienti užívající warfarin, pacienti při ozařování, osoby po transplantaci, těhotné a kojící ženy a děti do tří let.
Zdroj: www.lekarnickekapky.cz